شبکه های اجتماعی

چرا دوربین های مداربسته هک میشوند؟

  • 25 فروردين 1397
  • 8724
  • 0

به نام خدا

آیا می دانید هکرها می توانند به دوربین دوربین مدار بسته شما دسترسی پیدا کنند و از آن برای راه اندازی استفاده کنند.ویا کلا آنها را بسوزانند.

ممکن است شما یک سیستم دوربین مداربسته برای یک مشتری نصب میکنید،که این سیستمی که نصب میکنید یکی از این موارد است:یا دوربینipیا دوربینبه دستگاه دی وی آرhdیادوربینipبه دستگاهnvr. وحالا برای انتقال تصویر از تکنولوژیp2pاستفاده میکنید.برای اینکه مشتری از طریق اینترنت بتواندتصاویر مکان خودرا مشاهده کند.

 
این نمونه انتقال تصویرp2p بسیار آسان است وبه راحتی میتوان تصاویر دوربین های مداربسته را برروی اینترنت قرار داد.

 خوب،دراینترنت بحث های زیادی برای انتقال تصویریک دستگاهdvrوجود دارد که بتوان دستگاه را برروی اینترنت فعال کرد وتصاویررا از راه دور مشاهده کرد.

خیلی از دوستان میگویند"من نیاز به یادگیری هرگونه تنظیمات پیشرفته درمورد مودم وای فای ویا دستگاهای دوربین های مداربسته ویا چیزهای کلیشه ای ندارم،چون وقتی که تولید کنندگان دوربین های مداربسته یک راه آسان برای انتقال تصویر گذاشتند که همانp2pمیباشد.فقط با یکی دوتا کلیک میتوان به سرعت انتقال تصویر انجام داد.

 

حقیقت این است که دستگاه های زیادی در اینترنت بدون هیچ مشکلی با مسائل امنیتی متصل شده اند. مشتریان هیچ ایده ای ندارند که چطور از دستگاهایشان محافظت کنندونصب کنندگان دوربین مداربسته معتقدهستندکه روشp2pآسانترین روش  در دوربین های مداربسته برای انتقال تصویر میباشد .

 

اما حدس بزن چه اتفاقی می افتد وقتی دوربین شما محافظت نمی شودوامنیت آنها کاملا پایین می آید؟به راحتی میتوان آن را هک کرد ودر هرزمان هکرها به تصاویر دسترسی پیدا خواهند کرد.

 

در این مقاله، من در مورد یک مشکل جدی به نام تروجان (ویروسهای اینترنتی)صحبت خواهم کرد، یک نوع ویروس که به دستگاه IP شما دسترسی پیدا می کند و می تواند توسط هکرها که از راه دور به دستگاها برای حمله ویا به سرورهای دیگر در اینترنت استفاده کنند،شرکت های که خدمات انتقال تصویر p2pرا میدهند،اگر دریک مکانی که دوربین مداربسته نصب کردید وبخواهید از طریق اینترنت انتقال تصویر بگیرید،تولید کننده دستگاهای دوربین مداربسته باید این خدمات را اراعه دهند تا شما بتوانید انتقال تصویر بگیرید.یعنی اینکه وقتی شما انتقال تصویر میگیرید اول باید دستگاه مثلاdvrبه شرکت سازنده وصل شود وبعدبتوان انتقال تصویر گرفت.به نظر من به این حالت است که؛اول تصاویر برای شرکت سازنده فرستاده میشود وبعد شرکت تصاویر را برای ما ارسال میکند.

 

پیشنهادمیکنم که این مقاله را حتما مطالعه کنید: آموزش انتقال تصویردوربین های مداربسته بدون نیاز به اینترنت

 

دراینجا میخواهم در مورد مفهومی به نام DDoSاستفاده کنم که بدانید این مفهوم چیست وچه کارای در دوربین های مداربسته دارد

DDoS چیست؟؟
DDoS مخفف Denial of Service  است یعنی اینکه سرازیر کردن تقاضای زیاد به یک سروراست.یعنی اینکه چندین دستگاه به طور همزمان به یک سرور وصل شود وآن سرور نتواند پاسخ گوی آنها باشد مجبور آنها را رد کند،یعنی همزمان نمیتواند به تمام درخواست ها پاسخ دهد وسپس شروع به رد کردن سرویسها برای انتقال تصویر میکند.
مانند یک دسته از افرادی که به بیمارستان نیازمندند و دیده می شوند، اما زمانیکه تمام پزشکان از آنها مراقبت می کنند، به این ترتیب کسانی که دوباره مراجعه میکنند واقعا نیاز به خدمات دارند نمی توانند آنها را قبول کنند.

 

 

رابطه بین دوربین های مداربسته  و حمله DDoS چیست؟
هنگامی که یک ویروس یا هکر به یک دوربین IP، DVR یا NVR وارد می شود، می توان از این دستگاه ها برای راه اندازی یک حمله هماهنگ شده به یک هدف در اینترنت استفاده کرد. تصور کنید DVR شما بخشی از یک سیستم است که درخواست اتصال به سرور ها را دارد وسرور پاسخگو نیست به همین خاطر دستگاه شما دراختیار حملهddosقرار میگیرد

 

بنابراین  باید مراقب باشیم که سیستم مداربسته مورد حمله قرار نگیرد بهتر است که وقتی انتقال تصویر میگیرید پسورد دستگاهdvr؛nvrویا دوربینipرا عوض کنید واز پسوردهای مشکل استفاده کنید تا دستگاه توسط هکرها هک نشود.که البته به نظر من برای انتقال تصویربه جایp2p بهتر است ازipثابت استفاده کنید.

 

درجدول زیر نمونه ای از کلمات عبورپیشفرز دستگاهای سازنده دوربین های مداربسته آورده شده،که میتوانید با رمز عبور دیفالت انواع دستگاهها آشنا شوید.::


بنابراین ما باید مراقب باشیم که بخشی از یک سیستم حمله نباشیم و ما می توانیم با تغییر گذرواژه پیش فرض دستگاه واستفاده ازipثابت از هک شدن دستگاه خود جلوگیری کنیم.

این فیلم آموزشی راحتما ببینید:تنظیمات مودم برای انتقال تصویر دوربین های مداربسته

چرا دوربین های مداربسته هک میشوند؟

به اشتراک بگذارید

امتیاز شما به این مطلب

تعداد امتیازها: 2

نظرات کاربران

شما هم میتوانید نظر خود را در رابطه با این مطلب برای ما ارسال نمایید.

برای ارسال نظر باید عضو سایت باشید، اگر قبلا در سایت ثبت نام کرده اید اینجا را کلیک کنید.

captcha Refresh